Aparaty na zęby

Aparaty na zęby Łask

Jeśli krzywe zęby i wady zgryzu przez wiele lat stały się kompleksem, warto przyjść do naszej praktyki i skorzystać ze sprawdzonych możliwości, jakie daje nowoczesna ortodoncja i zrealizować swoje marzenie o prostych i równych zębach.

Dla każdego pacjenta metoda leczenia dobierana jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta, aby wynikiem leczenia jest naturalny i piękny uśmiech.

Stosowane przez nas aparaty na zęby pozwalają ukształtować prawidłowy zgryz oraz estetyczny wygląd zębów, azapewniając naszym pacjentom proste i równe zęby stosujemy cała gamę aparatów na zęby.

W zależności od wady zgryzu i oczekiwań estetycznych Pacjenta stosujemy:

– aparaty stałe – metalowy i estetyczny jest najbardziej powszechnym narzędziem pozwalającym skutecznie, szybko i bezboleśnie leczyć wady zgryzu. Składa się z widocznych zamków ortodontycznych, estetycznych (szafirowych, kompozytowych) i metalowych oraz ligatur stalowych lub elastycznych. Lekarz ortodonta ocenia w którym miejscu należy przykleić zamek aparatu, aby czas leczenia był możliwie krótki. Istnieje szeroki wachlarz wyboru rodzaju aparatu pod względem koloru, jakości, estetyki, wielkości zamków. Po zakończeniu leczenia pacjent zabezpieczony jest stałym, przyklejonym do zębów w niewidocznym miejscu, aparatem retencyjnym oraz ruchomym zakładanym na noc. Konieczne jest użytkowanie aparatu przez kilka miesięcy, w celu utrzymania efektów leczenia ortodontycznego.

– aparaty estetyczne to jeden z dostępnych rodzajów aparatów stałych. Jego największą zaletą jest niemal całkowite zlanie z kolorem zębów, co oznacza, że aparat nie będzie dostrzegalny. Aparaty estetyczne (kompozytowe, kryształowe, szafirowe) są odporne na wszelkie przebarwienia. Dają komfort funkcjonowania w życiu publicznym. Osoby uprawiające sport podczas aktywności fizycznej, powinny stosować szyny ochronne dla bezpieczeństwa przed uszkodzeniem aparatu oraz urazu warg. Należy również uważać na spożywanie pokarmu, ponieważ twarde pożywienie może uszkodzić zamki aparatu.

– aparaty ruchome stosowane są do korygowania niewielkich defektów w uzębieniu oraz wad zgryzu, które występują w okresie rozwojowym dziecka. Ruchome aparaty ortodontyczne są zalecane głównie dla dzieci w wieku od 4 lecz również w niektórych wadach u dorosłych. Jest wiele typów ruchomych aparatów ortodontycznych stosowanych do korekcji zgryzu ale także do utrwalenia efektów leczenia ortodontycznego i retencja.

Stosowane przez nas aparaty ortodontyczne nie muszą być widoczne. Mogą być tak dyskretne, że nie będą zauważalne przez drugą osobę.