Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Łask

Zwane powszechnie leczeniem kanałowy, to obszar stomatologii zwany endodoncją. Leczenie kanałowe bardzo często jest jedynym sposobem na uratowanie zęba. Leczenie kanałowe polega dokładnej diagnostyce, precyzyjnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych w chorym zębie oraz ich szczelnym wypełnieniu.

W naszej praktyce zabiegi leczenia kanałowego przeprowadzane są pod mikroskopem. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to gwarancja skutecznego i precyzyjnego przeprowadzenia zabiegu, który bez takiego właśnie leczenia byłby skazany na usunięcie.

W przypadku przeprowadzania leczenia kanałowego, wymagane jest działanie w niewielkich szczelinach uzębienia i gdzie widoczność i precyzja są najważniejsze. Dlatego zabiegi leczenia kanałowego przeprowadzamy przy użyciu najwyższej klasy mikroskopu – światowego lidera Leica typ M320 oraz mikrosilnika endodontycznego VDW z wykorzystaniem koferdamu.

Gwarancją skutecznego zabiegu leczenia kanałowego to również nowoczesne materiały – systemy termicznego wypełnienia (ciekła gutaperka Befill 2w1), dające możliwość wypełniania systemu kanałowego zęba i szczelin w trzech wymiarach. Nasza procedura leczenia kanałowego obejmuje również ultradźwiękowe płukanie kanałów i zamykanie perforacji, a wypełnienie kanałów dokonujemy na ciepło.

Bardzo często przeprowadzamy również skomplikowane zabiegi powtórnego leczenia kanałowego. Jest to konieczne w przypadku, gdy kanał został wypełniony wcześniej twardym cementem i pojawiają się u Pacjenta dolegliwości lub materiał wypełnienia jest zniszczony, a także kiedy dokonywano czynności czyszczenia chorego zęba i złamane zostało narzędzie, które w nim utkwiło.

W naszym gabinecie zaprzeczamy poglądom, ze leczenie kanałowe jest bolesne. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do znieczulania komputerowego – QuickSleeper. Jest to bezbolesny i niesamowicie skuteczny sposób znieczulania Pacjentów, co sprawia, ze nawet leczenie kanałowe wykonujemy bez bólu.