Okluzja

Okluzja Łask

Zaburzenie okluzji to nierzadko lekceważona zarówno przez lekarzy jak i pacjentów choroba stomatologiczna. W naszej praktyce posiadamy odpowiednie doświadczenie i wiedzę w diagnozowaniu i leczeniu choroby okluzujnej. Wykorzystujemy wiedze i zdobyte doświadczenie bazując na uznanych międzynarodowych metodach Dowsona.

Okluzja jest to prawidłowa relacja pomiędzy zębami górnymi i dolnymi, właściwe ułożenie stawu skroniowo-żuchwowego, wraz z właściwym napięciem mięśni, a choroba okluzyjna to wszelkie zaburzenia tej prawidłowej relacji.

Objawami choroby okluzyjnej może być:
– nadwrażliwość zębów
– bóle zębów po przebudzeniu
– zgrzytanie zębami w nocy podczas snu
– uczucie zmęczenia mięśni twarzy
– ścieranie się zębów,
– zęby tracą kształt lub stają się cienkie na brzegach a nawet pękają
– bóle głowy

Należy także pamiętać, że wiele bólów uznawanych jako migrenowe ma swoje podłoże w chorobie okluzyjnej. Co więcej, według niektórych opinii opartych na badaniach klinicznych jest ona częstszym czynnikiem powodującym utratę zębów niż próchnica.

Dzięki posiadaniu specjalistycznej wiedzy, sprzętu (artukulator) i naszemu doświadczeniu potrafimy dokładnie zdiagnozować przyczyny choroby okluzyjnej i zaproponować plan leczenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego pacjenta.

Po dokonaniu diagnozy przystępujemy do leczenia polegającego na prawidłowym ustawieniu stawu skroniowo-żuchwowego, a także unormowaniu napięcia w mięśniach, w taki sposób, byefekty leczenia były trwałe, a dolegliwości bezpowrotnie ustąpiły.

Przeprowadzane przez nas leczenie choroby okluzyjnej sprawia, że:
· zęby będą chronione przed ścieraniem,
· będzie zredukowane napięcie mięśni twarzy i czaszki
· znikną bądź drastycznie zostaną ograniczone bóle głowy.

Poprawna diagnoza i leczenie choroby okluzyjnej przeprowadzane przez nas gwarantuje zachowanie zdrowych zębów na lata.