Bruksizm

Bruksizm Łask

Występowanie choroby bruksizmu wiąże się z objawami podświadomego zaciskania i zgrzytania zębami.

Z naszego doświadczenia oraz rozmów wiemy, ze jest to problem, z którym zmaga się wielu pacjentów. Zgłaszający się do nas pacjenci, którzy zaciskają zęby lub nimi zgrzytają często nie są świadomi tej przypadłości. Nawyk ten jest trudny do kontrolowania szczególnie nocą podczas snu.

Posiadana przez nas wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwala już podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie zdiagnozować tę chorobę oraz zaproponować indywidualny sposób leczenia dla każdego pacjenta.

Bruksizm szybko zdiagnozowany i skutecznie leczony, to gwarancja uniknięcia poważnych następstw.

Leczenie bruksizmu to zapobieganie takim problemom jak: dolegliwości z kręgosłupem, wzrokiem, słuchem, bóle głowy, a także całkowite lub częściowe starcie własnych zębów, koron zębowych, czy rozchwianie zębów w szczęce w konsekwencji prowadzące do ich utraty.

W naszym gabinecie stosujemy sprawdzone od wielu lat sposoby leczenia bruksizmu. poprzedzone precyzyjną diagnostyką zwykorzystaniem specjalistycznego sprzęt.

Jedna z najczęściej stosowaną metodą jest nałożenie tzw. szyn relaksacyjnych – przezroczystych nakładek na zęby, które redukują i uniemożliwiają ich zaciskanie. Nakładkę wykonujemy zawsze na indywidualne zamówienie, po pobraniu odpowiedniego wycisku jest nasuwana na zęby górne i chroni je przed tarciem o zęby dolne.

Jeżeli indywidualny przypadek tego wymaga i jest to konieczne, wykonujemy również korektę uzębienia. W przypadku, gdy u pacjentów ułożenie zębów względem siebie sprzyja zgrzytaniu, nasi doświadczeni stomatolodzy skorygują guzki zębowe tak, by szczęki swobodnie przemieszczały się względem siebie również przez skorygowanie zgryzu odpowiednimi wypełnieniami (plombami) lub koronami protetycznymi.