Profilaktyka

Profilaktyka Łask

Kładziemy duży nacisk na profilaktykę uzębienia i jamy ustnej co gwarantuje wszystkim pacjentom leczonym w naszym gabinecie zdrowe zęby i dobre samopoczucie – brak dolegliwości bólowych.

Przeprowadzane regularne zabiegi profilaktyczne odgrywają ogromną rolę prewencyjna w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej.

Cykliczne wizyty i korzystanie z zabiegów profilaktycznych pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do późnej starości..

W ramach profilaktyki stomatologicznej w naszej praktyce przeprowadzamy:

– usuwanie kamienia nazębnego
– usuwanie osadu – piaskowanie
– fluoryzację – lakierowanie zębów
– lakowanie
– likwidowanie nadwrażliwości zebów
– kompleksową higienizację – pakiety higienizacyjne.

Nasz doświadczony personel korzystający z nowoczesnego sprzętu m.in. piaskarki czy skalera gwarantuje precyzyjne wykonywanie zabiegów. Zabiegi higienizacyjne wykonywane są podczas wizyt profilaktycznych. Przeprowadzane zabiegi mają również na celu przeciwdziałanie rozwojowi bakterii powodujących powstawanie kamienia czy paradontozie.

Systematyczna profilaktyka pozwala również na eliminację przykrego zapachu z ust, redukcję przebarwień zębów (od papierosów, kawy, herbaty, itp.).

Należy pamiętać, że powstający kamień nazębny zawiera liczne bakterie powodujące między innymi przykry zapach z ust, a zła higiena jamy ustnej przyśpiesza jego powstawanie. Dlatego podczas regularnych wizyt kontrolnych nasz wykwalifikowany personel zweryfikuje i poinstruuje jak należy utrzymywać odpowiednia higienę jamy ustnej.

Dedykowany czas na wizyty profilaktyczne w naszej praktyce pozwala na cieszenie się pięknych uśmiechem i dobrym samopoczuciem przez naszych pacjentów.